En İnce Diz Üstü Bilgisayar

Sponsorlu Bağlantılar

En ince diz üstü bilgisayarı

Çinli Lenovo, Intel’in yeni üçüncü nesil Ivy Bridge işlemcilerinin kullanıldığı bazı dizüstü bilgisayarları yenilediğini duyurdu.

Şirketin açıklamasında, bunların arasında 14 inçlik ThinkPad X1 Karbon adını verdiği dünyanın en ince ultrabook dizüstü bilgisayarı bulunduğu belirtildi. Hafif ve ince olmasını sağlayan karbon fiberin kullanıldığı söz konusu bilgisayarın ağırlığı 1.8 kilogram, en kalın noktası ise 18.8 milimetre.

Arkadan aydınlatmalı klavye gibi X1 karbon, süper parlak, yüksek çözünürlüklü ekran, Dolby Home Theater ve zengin iletişim özellikleriyle kişisel kullanım ve iş performansı arasında denge kurma özelliğine sahip bulunuyor. Mini görüntü çıkışı, kulaklık çıkışı, SD kart yuvası, yüz izleme ve parmak izi okuyucu ile 720p HD kamerası da olan dizüstü bilgisayar, 1600×900 piksel çözünürlüğü ve 300 nit ekran parlaklığı ile geniş görüş açısı sunuyor.

İki tam boyutlu USB 3.0 ve USB 2.0 girişin de olduğu bilgisayarın bir başka özelliği ise önceki X1 modelinde olduğu gibi 30 dakikada pilinin yüzde 80’ininin şarj edilebilmesi.

Bilgisayarın fiyatının yaz aylarında belli olacağı ifade edildi.

Lenovo, 2010’un sonunda da yine dünyanın enince12.5 inç dizüstü bilgisayar olma özelliğini taşıyan IdeaPad U260 modelini tanıtmıştı.

veteknoloji.comBu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Teknoloji - Yorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status