Firefox 13 Yayında, Firefox 13 Türkçe İndirin!

Sponsorlu Bağlantılar

Mozilla, Firefox 13 yayına sunuldu.Yeni yenilikleri ve indirmne bağlantısıyla Firefox 13.

Mozilla, web tarayıcısı Firefox’un son sürümü olan Firefox 13’ü indirmeye sundu. Yeni sürümdeki değişiklikler arasında etkinleştirilen Hızlı Erişim görünümü ve Sıfırlama modu yer alıyor. Bu sürüm ile beraber Firefox, Windows 2000 ve Service Pack 2’siz Windows XP’ye verdiği desteği de sona erdirmiş oluyor.

Firefox 13’ü açtığınızda yeniden tasarlanan giriş sayfasını hemen farkediyorsunuz. Google aramasının yanında artık yer imlerinize, ayarlarınıza, eklentilerinize ve indirmelerinize de ilk etapta giriş sayfasından erişmeniz mümkün. Sağ taraftaki düğme ise en son Firefox oturumunuzu geri yüklemenizi sağlıyor. Yeni giriş sayfasını görebilmek için Firefox tercihlerinde farklı bir web sayfası ayarlamamış olmanız gerekiyor.

Yeni yenilikler

Firefox 13’deki Hızlı Erişim’i artık elle açmanıza gerek yok, zira özellik otomatik olarak etkinleştiriliyor. Bu sayfayı yeni bir sekme açtığınızda görmeniz mümkün oluyor. Sayfada en çok ziyaret ettiğiniz 9 web sayfasından küçük resimler görüntüleniyor. Bu resimlerin sırasını sürükle bırak yoluyla değiştirmeniz, veya belirli adresleri Hızlı Erişim’den kaldırmanız mümkün.

Fierfox 13’de geliştirilen “yumuşak kaydırma” artık daha hızlı. Bunun yanında Firefox’u açtığınızda aynı anda çok sayıda sekme yüklüyorsanız, bu sekmelerden sadece etkin olan sekme yükleniyor ve böylece açılış hızlandırılıyor. Diğer sekmeler ise tıkladığınızda yükleniyor.

Firefox’un sıkça kilitlenmesi veya açılmaması durumunda onu Güvenli Mod’u kullanarak açıoyrduk (Başlat menüsündeki kısayol ile). Artık alternatif olarak tarayıcıyı “sıfırlamanız” da mümkün. “about:support” yazın ve “Firefox’u Sıfırla”ya sağ tıklayın.

İndirBu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Haber / Teknoloji - 0 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status