Format Dönüştürme Programı – FreeRIP

FreeRIP, Windows kullanıcıları için geliştirilmiş olan bir format dönüştürme programıdır. Program ücretsiz olmasının yanı sıra Türkçe dil desteğine de sahip olması nedeni ile oldukça dikkat çeken bir program. Bu program ile müzik cdlerini wav, mp3, ogg veya flac formatlarını çevirebilir, ayrıca diğer ses dönüştürücüler gibi bu wav, mp3 ve ogg formatlarını birbirlerine de dönüştürebilirsiniz.

FreeRip ID3 taglarını da desteklemektedir, çevirdiğiniz parçaya ait bilgiler internet üzerindeki freedb veritabanından alınarak otomatik olarak kaydedilebilmektedir. FreeRIP artık bir arama menü kısayolu içermekte olup bu özellik ile o an seçmiş olduğunuz sanatçı veya şarkı ile ilgili resimleri, videoları, çeşitli diğer bilgileri ve şarkı sözlerini kolaylıkla bulmanıza olanak sağlıyor.

Çoklu ve tekli çevirmeyi ve parça ses düzeyinde değişiklik yapabilmeyi de destekleyen bu program ile müzik cdlerini wav, mp3 veya ogg formatlarını çevirebilir, ayrıca diğer ses dönüştürücüler gibi bu wav, mp3 ve ogg formatlarını birbirlerine de dönüştürebilirsiniz. FreeRIP ID3 v1/v2 tagging ve CD-Text desteği barındırmaktadır. Böylece sanatçı, şarkı başlığı, albüm adı, yıl vs. gibi bilgileri de düzenleyerek kaydetme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Çoklu ve tekli çevirmeyi ve parça ses düzeyinde değişiklik yapabilmeyi de destekleyen bu program CDEX programına güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Program Windows XP/Vista/7/8/10 ile uyumlu çalışmaktadır.

Boyut: 3.2 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Download: FreeRip

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Teknoloji / Yazılım - 0 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status