Freecom Thunderbolt Sürücüsü, Özellikleri ve Fiyatı

Freecom, bugün Thunderbolt bağlantı özelliğine sahip, yepyeni Mobil Sürücü Mg’yi tanıttı. Sadece 15mm kalınlığında ve şık magnezyum  kaplı, ödüllü Mobil Sürücü Mg her zaman stil sahibi Apple hayranlarına hitap ediyor. Şimdi Thunderbolt destekli ve 1TB kapasiteli Mobil Sürücü Mg, o inanılmaz görünümüne uygun güce de sahip.

Mobil Sürücü Mg’nin yeni Thunderbolt arabirimi geleneksel USB 2.0 çözümlere göre 20 kat daha fazla olan hızlarla MacBook Air, MacBook Pro, iMac ve Mac mini de dahil olmak üzere Mac cihazlardan hızlı veri transferi sağlar. Sürücünün bu ultra süratli veri hızları ve 1TB kapasitesi ile birlikte büyük depolama alanına ihtiyaç duyan fakat dosya, fotoğraf, film veya müzikleri aktarırken beklemek istemeyen Mac kullanıcıları için ideal bir çözüm haline getirir.

Yeni Mobile Drive Mg, bugün piyasadaki en küçük Thunderbolt özellikli sürücü, estetik güzelliği ve işlevselliği bir arada barındıran Freecom’un yenilikçi cihazları tasarlama geleneğini sürdürüyor. Sadece birkaç milimetre kalınlığında Mobil Sürücü Mg hafif ve kolay taşınabilme özelliğine sahip. Magnezyum gövdesi ile çevre dostu, dayanıklı, güçlü ve MacBook için mükemmel bir renk uyumu sağlar. Mobil Sürücü Mg’nin  bu tasarım özellikleri, prestijli Red Dot 2012 Ödüllerinden  ‘Best of the Best’ ödülüne layık görülmesinin nedenidir.

Freecom CEO’su ve başkanı Dick C. Hoogerdijk: “Bizim yeni Thunderbolt özellikli sürücünün sahip olduğu dış görünüm güzelliğinin yanı sıra iç bölümü de güçlüdür. Yıldırım hızında veri aktarımı ve devasa kapasitesi ile insanların Freecom’dan beklediği tasarım özelliklerinin tümünü sunuyor. Mobil Sürücü Mg yüksek performans özellikleri, gofret inceliğindeki tasarımı ve magnezyum kaplama ile şimdiden birçok hayran kazandı ve Apple MacBook için mükemmel bir tamamlayıcıdır.” dedi

Thunderbolt’u desteklemenin yanı sıra sürücü yaklaşık 130 MB/sn veri aktarım hızı sunan standart USB 3.0 arabirimi özelliklerine de sahiptir. Ekstra esneklik için, aynı zamanda tüm USB 2.0 özellikli bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar ile geriye dönük uyumludur. Mac HFS+ formatlı sürücü herhangi bir Mac ile hemen çalışır ve Time Machine ile yüzde 100 uyumludur.

Yeni Freecom Mobile Drive Mg Thunderbolt ve USB Temmuz’dan itibaren 189 Sterlin fiyatla piyasada olması bekleniyor.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Haber / Teknoloji - 0 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status