iPhone için Ray-Ban Şarj Gözlüğü Geliyor

Güneş gözlüklerimiz, güneşli günlerde üzerimizde taşıdığımız olmassa olmazlarımız arasında yer alıyor.

Dolayısıyla da ondan güneş enerjisi depolamak için yararlanmak iyi bir fikir gibi. Tasarımcı Sayalee Kaluskar‘ın projesinde hayat bulan bu fikir, kenarlarında güneş enerjisi panelleri bulunan bir Ray-Ban güneş gözlüğünü iPhone şarjına çeviriyor. Tüm gün boyunca kullanıcının gözünde güneş ışınlarına maruz kalan gözlüğün kenarları, akşam olunca gözlükten ayrılıyor ve iPhone’un Lightning bağlantı noktasına takılarak akıllı telefon şarj ediliyor. Konsept aşamasında olan bu proje, San Francisco’da bir reklamcılık okulunda öğrenci projesi olarak geliştirildi.

iphone-icin-ray-ban-sarj-gozlugu-geliyor

Bir güneş gözlüğünün yan kısımlarında yer alan güneş panelleri ve bu panellerin gün boyu topladığı güneş enerjisinin, akşam olduğunda iPhone5, 5S ve 5C’nin sahip olduğu Lightening bağlantı noktası vasıtasıyla akıllı telefona aktarılması fikrine dayanıyor.

“Akşam oldu, şarjım bitebilir” derdine son!

Toplanan enerji, iPhone‘u tamamen şarj etmeye yarayamıyor belki ama gün boyu yoğun bir koşuşturmacanın ardından, azalan şarjı ile akşam boyu “şarjım bitecek mi?” sorunları ile boğuşan iPhone kullanıcılarını, en azından akşam saatlerinde, idare edeceği aşikar.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Teknoloji - 7 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status