Microsoft, Windows 8 Çıkış Tarihini Duyurdu!

Hevesle bir çok kullanıcı Windows’un yeni nesil son sürümünü bekliyor. Tüm bilgisayar kullanıcılarına müjde. Steven Sinofsky 26 Ekim 2012 tarihinde başlayan son Windows 8 sürümünün satın alınabileceğini söyledi.

Microsoft, Ağustos ayı başlarında Windows 8 RTM çıkışını planlıyor ve TechNet ve MSDN aboneleri Ağustos ayı sonuna kadar kendi kopyalarını temin etmesi mümkün olacak.

Bildiğiniz gibi, Windows 8 dokunmatik ekranlı cihazlar ve geleneksel bilgisayarların her ikisi ile birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır. Tüm yeni Metro Başlat ekranında, Metro tarzı uygulamalar, Windows Store, dosya geçmişi, PC yenileme, PC reset, yeni kilit ekranı ve bir çok özellikleri ile geliyor.

Windows XP, Vista ve Windows 7 kullanıcıları sadece 39,99 $ karşılığında  Windows 8’e yükseltmek mümkün olacak ve 31 Ocak 2013‘e kadar devam edecek. Windows 8 Release Preview test yapan kullanıcılar, ayrıca XP, Vista veya Windows 7 için temel bir lisansa sahip olması koşuluyla bu yükseltme uygundur.

Windows 7 kullanıcıları her şeyi (kişisel dosyaları, kullanıcı hesabı ayarları ve yüklü programları) tutarak yükseltmeleri mümkün olacak, Windows Vista da kullanıcıların Windows ayarları ve kişisel dosyaları almaları mümkün olacak. Ve Windows XP kullanıcıları, yükseltme sırasında kişisel dosyaları hariç her şeyi kaybedecekler.

Windows 8 genel durumu ile birlikte, Microsoft ayrıca Windows 8 RT tablet için Surface piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Teknoloji / VeHayat - 0 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status