Comodo DNS Sunucuları – Malware Koruma ve Ebeveyn Denetimleri

Her alanda, iyi ile birlikte, kötü de geliyor. İnternet kullanarak verilerinizi çalmak için web sitelerinden sızmalar olabiliyor. Web üzerinden bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım indirilmesi çok kullanılan yöntemlerden birisi. Bu kötü amaçlı yazılımlar zaman içinde bilgilerinizi çalar. Bu nedenle güvenli bir şekilde internet kullanımı çok zor oluyor. Bugün bu konu hakkında bazı yardımcı bilgiler vermeye çalışacağım.

Comodo Secure DNS İnceleme

Comodo SecureDNS, kötü niyetli web sitelerini tarayıp tespit ederek koruma sağlar. Aynı zamanda, çocukların ziyaret edebileceği tüm web siteleri kontrol etmek için seçenekler sunar. Comodo ebeveyn denetimleri çocukların erişebileceği siteleri, hangi kategoride karar verme olanağı sağlayacak 25 kategoride tüm interneti sınıflandırır. Sizin ve çocuklarınızın internet’e erişmek için kullandığınız tüm aygıtlara uygulamak için yalnızca bir kez ayarlarını ayarlamanız gerekir.

Comodo SecureDNS kullanarak, kimlik avı hırsızlığına ek olarak zararlı yazılımlara karşı koruma sağlayabilirsiniz. OpenDNS kötü amaçlı yazılımlara karşı bir koruma sağlasa da, ücretsiz paket halinde yoktur. Tam koruma için, iş paketlerinden birini almak gerekir.

Comodo SecureDNS ücretsiz paket içinde zararlı yazılımlara karşı tam koruma sağlayacağını iddia ediyor. Comodo SecureDNS kullanabilirsiniz ama önce, Comodo sunucuları için DNS ayarlarını değiştirmek zorundasınız.

Yazılım her türlü indirmek ve yüklemek gerekmez, elle DNS ayarlarını değiştirmek zorundasınız.

Comodo DNS Sunucuları

Comodo sunucularını aşağıdaki gibi girin;

8.26.56.26 

8.20.247.20

DNS adresini değiştirerek kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avı sitelerine karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Windows 7 de DNS sunucu adresini değiştirmek için;

  • Başlat > Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ağ Paylaşım Merkezi adımlarını takip edin.

  • Kablosuz Ağ Bağlantısı üzerine tıklayın ve açılan pencereden Özellikler düğmesine tıklayın.
  • Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğini seçin ve Özellikler butonuna tıklayın.
  • Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan: seçeneğini işaretleyin ve aşağıda resimde de gözüktüğü gibi DNS sunucu adreslerini girin ve Tamam butonuna tıklayın.

Comodo DNS adreslerini kullanmak güvenli bir internet kullanımı anlamına gelmektedir. Bu nedenle Comodo DNS adreslerini kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 41 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status