Kablosuz Ağ Profilleri Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Kablosuz Ağ Profilleri Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Biz her zaman önemli verileri yedeklemeyi tercih ederiz ve bunun için de kullanılabilir birçok ücretsiz yedekleme yazılımı vardır. Ama siz hiç Kablosuz Ağ Bağlantısı Profili yedeklediniz mi?

Bugün sizlere Windows Kablosuz Ağ Profilleri Yedekleme ve Geri Yükleme nasıl yapılır göstereceğim. Windows 7 de bunu sağlayan çok kolay bir dahili özelliği vardır. Başlamak için, bir USB depolama aygıtı hazır olması gerekir.

Kablosuz Ağ Profilleri Yedekleme

 1.Adım: Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi adımlarını takip edin. Sol tarafta Kablosuz ağları yönet seçeneğine tıklayın.

2.Adım: Yedeklemek istediğiniz ağ bağlantısına çift tıklayın. Ağ hakkında ayrıntıları gösteren başka bir pencere göreceksiniz.

Çıkan pencerenin alt kısmında  Bu ağ profilini bir USB flash sürücüye kopyala seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayalım.

3.Adım: Yeni bir sihirbaz başlayacak. Fakat görüntülenen USB sürücünün doğru olduğundan emin olun. Sadece ekrandaki yönergeleri izleyin ve İleri butonuna tıklamanız gerekiyor. İşlem bittikten sonra Kapat butonuna tıklayın.

4.Adım: Şimdi başarıyla Kablosuz Ağ bilgilerini yedeklediniz.

Kablosuz Ağ Profilleri Geri Yükleme

1.Adım: Kablosuz ağ profil bilgilerini yüklemek istediğiniz bilgisayara, yedekleme yaptığınız USB yi takın.

2.Adım: Autorun menüsünden Kablosuz Ağa Bağlan seçeneğine tıklayın. Hepsi bu kadar! Şimdi çok hızlı bir şekilde Kablosuz Ağa bağlanacaksınız ve Ağ Profili bilgileri PC’ye geri yüklenebilir.

NOT: Eğer Autorun o PC’de devre dışı bırakıldıysa, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1.Adım: Windows Explorer ile USB flash sürücüsünü açın.

2.Adım: USB sürücünün kök klasöründe setupSNK.exe adında bir kurulum dosyası olacak. Bu kurulum dosyasını açın ve bir ileti kutusu çıkacak. “Evet” e tıklayın!

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 10 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status