Kısayol Tuşları ile Windows 8’de Dosya veya Klasörleri Gizleme, Gösterme

Klavye Kısayolları, Kısayol Tuşları ile Windows 8’de Dosyaları Ve Klasörleri Gizleme ve Gösterme.

Windows 8 yüzlerce yeni özellik içerir. Bunlardan biri Windows Explorer Ribbon. Explorer Ribbon kullanıcıların hızlı bir şekilde, yalnızca Windows’un önceki sürümlerinde Klasör Seçenekleri altında kullanılabilen ayarlar dahil olmak üzere çeşitli seçenekler ve ayarlara, erişmenizi sağlar.

Zaman zaman, bazı dosya ve klasörleri hızlı gizlemek gerekir. Windows 7 ve Windows’un önceki sürümlerinde, dosya ve klasörleri gizlemek için seçenek erişilebilir değil. Dosyayı ya da gizlemek istediğiniz klasöre sağ tıklayıp gereken bir dosya veya klasörü gizlemek için, özellikleri seçin ve ardından Genel sekmesinin altında Gizli onay kutusunu etkinleştirin.

Gizli dosyaları ve klasörleri görüntülemek için, Klasör Seçenekleri (Araçlar> Klasör Seçenekleri) açın ve Görünüm sekmesi altında gizli dosya ve klasör seçeneklerini görüntülemek için etkinleştirmeniz gerekir. Ancak Windows 8 de, kolaylıkla dosya özelliklerine gitmeden, Ribbon Explorer sayesinde dosya veya klasör gizleyebilirsiniz.

Windows 8, bir dosya veya klasör gizlemek veya göstermek için klavye kısayollarını da kullanabilirsiniz. Kolayca bir dosya veya klasörü gizlemek için klavye kısayollarını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için aşağıda verilen talimatları adım adım izleyin.

Dosya veya Klasörleri Gizlemek İçin;

Adım 1: Gizlemek istediğiniz dosya veya klasörü seçin.

Adım 2: Görünüm altındaki tüm seçenekleri görmek için ALT + V tuşlarına basın.

Adım 3: Son olarak seçilen dosya veya klasörü gizlemek için yukarıda resimde de gördüğünüz gibi HS (Hide selected items-Seçilen öğeleri gizle) düğmesine basın.  Onay kutusu göreceksiniz, OK tıklayın veya bu klasörde alt klasör ve dosyalara değişiklikleri uygulamak için Enter tuşuna basabilirsiniz.

Dosya veya Klasörleri Göstermek İçin;

Adım 1: Windows Explorer açın.

Adım 2: Görünüm sekmesi altındaki şerit ve seçeneklerini görmek için ALT + V tuşlarına basın.

Adım 3: Gizli dosya veya klasörleri göstermek için HH (Hidden items-Gizli öğeler) seçeneğine tıklayın.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 31 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status