Windows 7 | 8 de Ürün Anahtarı Nasıl Değiştirilir? Resimli Anlatım

Nedeni ne olursa olsun, Windows ürünü lisans anahtarını (Product Key) değiştirmek gerekebilir – Belki daha yüksek bir Windows  sürümüne kopyanızı yükseltmek istiyorsanız ya da belki bir Çoklu Etkinleştirme Anahtarı için varsayılan kurulum ürün anahtarını değiştirmek isteyebilirsiniz. Windows ürün anahtarınızı değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Windows 7 de Ürün Anahtarını Değiştirme

Windows 7 ürün anahtarınızı değiştirmek istiyorsanız, Başlat düğmesi> Bilgisayar‘a sağ tıklayın ve ardından Özellikler‘i seçin.

Pencerenin altına gidin. Windows etkinleştirme altında, Ürün anahtarını değiştir’i tıklayın.

Ürün anahtarınızı değiştirmek ve Windows 7 kopyanızı etkinleştirmek için yönergeleri izleyin.

Windows 8 de Ürün Anahtarını Değiştirme

Windows 8 ürün anahtarınızı değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Windows 8 Denetim Masası‘nda Sistem Özellikleri’ni açın; Denetim Masası \ Sistem ve Güvenlik \ Sistem. Ayrıca Win + X tuşlarına basarak da Sistem menüsünü açabilirsiniz. Windows’un yeni sürümü ile ilgili daha fazla özellik alın (Get more features with a new edition of Windows) tıklayın.

Aşağıdaki pencere açılacaktır. I already have a product key (Zaten bir ürün anahtarım var) seçeneğine tıklayın.

Ürün anahtarını girin ve Next-İleri’yi tıklayın. Windows şimdi doğrulayacaktır ve sonra anahtarı kabul edecektir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 45 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status