Windows 8 Client Hyper-V Nasıl Kullanılır?

Windows 8 Client Hyper-V Kullanımı

Windows 8 de Hyper-V etkinleştirmeyi daha önce görmüştük. Şimdi ise Hyper-V kullanımı hakkında Microsoft tarafından sunulan döküman hakkında bilgi ve indirme linkini vereceğiz.

Client Hyper-V, Windows 8 içinde yerleşik sanallaştırma teknolojisidir. Client Hyper-V yalnızca Windows Server daha önce mevcut olan aynı sanallaştırma teknolojisidir. Windows 7’de benzer bir işlevselliğe de Windows XP Modu denir.

hyper-v-manager windows 8

Client Hyper-V ana bilgisayarda aynı anda birden fazla 32-bit veya 64-bit işletim sistemleri çalıştırmaya izin verir.

Micorosoft tarafından sunulan bu ücretsiz dökümanda neler mevcut;

  • Client Hyper-V için pratik uygulamalar
  • Donanım gereksinimleri. Client Hyper-V, bilgisayarınızın Windows 8 64-bit bir sürümünü çalıştırıyor olması gerekir ve (SLAT) Second Level Address Translation destekleyen bir işlemci sahip olması gerekir.
  • Denetim Masası, PowerShell veya CMD ve Hyper-V Manager gibi araçlar kullanarak Client Hyper-V tkinleştirme.
  • VM yönetimi ve Server Hyper-V için oluşturulan diğer araçlar
  • Client Hyper-V neler dahil değildir? Görüşmelerde, Windows Server 8 Hyper-V de ki özellikler Client Hyper-V de mevcut değil.

Windows 8 Client Hyper-V kullanımı ile ilgili belgeyi buradan indirebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 302 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status