Windows 8 de Adobe Reader Varsayılan PDF Okuyucu Yapma

Geçen hafta Çarşamba günü, Adobe, Windows 8 için mevcut en iyi PDF okuma uygulaması için Adobe Reader Corporation‘ın uygulaması yayımladı. Windows 8 dokunmatik arayüzü için tasarlanmıştır ve bir dizi iyi özellikleri ve seçenekleri ile geliyor .

Ücretsiz Windows 8 Adobe Reader uygulamasının, Windows varsayılan PDF okuyucu olmasını isteyebilirsiniz.

Bu makalede, Windows 8 de varsayılan PDF okuyucu olarak Adobe Reader uygulaması nasıl ayarlanır, iki farklı yöntemle göstermeye çalışacağız.

windows 8 de adobe reader uygulamasi varsayilan ayarlama

Not: Windows 8 de Adobe Reader uygulamasının yüklü olması gerekiyor.

1.Yöntem:

1.Adım: Bir PDF dosyası üzerinde sağ tıklayın.

2.Adım: Birlikte Aç sekmesine tıklayın veya dokunun ve sonra Varsayılan programı seç sekmesine tıklayın veya dokunun.

3.Adım: Varsayılan PDF okuma uygulaması olarak Adobe Reader ayarlamak için listeden Adobe Reader seçin.

 

2.Yöntem:

1.Adım: Ana ekrana geçiş yapın, Arama ekranına Varsayılan Programlar yazın Enter’a tıklayın ve Varsayılan Programlar penceresini açın.

2.Adım: Varsayılan programları ayarla sekmesine tıklayın.

3.Adım: Burada, sol bölmede Adobe Reader seçeneğine tıklayın ve sonra sağ tarafta görünen Bu programı varsayılan olarak ayarla seçeneğine tıklayın. Evet yapacaklarınız bu kadar.

Bundan itibaren, bir PDF dosyasına çift tıkladığınız zaman, Windows 8 de Adobe Reader uygulaması PDF dosyasını açacaktır.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 384 viewsYorum Yazın
Etiketler: / / / /

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status