Windows 8 de Gizli Başlat ​​Ekranı Animasyonu Etkinleştirme

Başlat ekranı, Windows 8 işletim sisteminin en çok konuşulan ve tartışılan özelliklerinden biridir. Bu tartışmalar bitecek gibi durmuyor. Biz tartışmaları bir kenara bırakıp, Windows 8 özelleştirme hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz.

Başlat ekranı hakkında söylenecek en güzel şey, son derece özelleştirilebilir olmasıdır. Arka plan resmi ve rengi, arka plan olarak özel bir resmi ayarlayabilirsiniz, değiştirebilirsiniz, dosyaları sabitleme, klasörler, sürücüler ve hızlı erişim için web sayfaları, ekran varsayılan boyutu azaltmak ve daha söylenecek çok şey var.

Ayrıca etkinleştirme işleminden sonra, Başlat ekranı animasyon ayarlayıcı programı ile animasyonu kendi istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Başlat ekran için masaüstü geçtiğinizde, animasyon etkinleştirildiğinde, animasyonu göreceksiniz.

Animasyonu görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz;

Resimli Anlatım: Gizli Başlat Ekranı Animasyonu Etkinleştirme

Windows 8 PC’nizde animasyonu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Not: Özelleştirme işlemleri yapmadan önce her zaman sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı öneririz.

1.Adım: Notepade aşağıdaki kayıt kodunu kopyalayın ve dosyayı Animation.reg olarak kaydedin. .Reg uzantısıyla kaydettiğinizden emin olun.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ImmersiveShell\Grid]
“Launcher_SessionLoginAnimation_OnShow”=dword:00000001
“Launcher_SessionLogin_IndividualTower_Offset”=dword:00001388
“Launcher_SessionLogin_Tower_Offset”=dword:00001388
“Launcher_SessionLogin_IconText_Offset”=dword:000003e8
“Launcher_SessionLogin_Icon_Offset”=dword:000003e8

2.Adım: Oluşturduğunuz Animation.reg dosyasına çift tıklayın, UAC istemi için Evet ‘i tıklayın ve sonra Are you sure you want to continue? – Devam etmek istediğinizden emin misiniz? gördüğünüzde tekrar Evet’i tıklayın.

3.Adım: Son olarak Finally – Tamam düğmesine tıklayın.

Windows logo tuşuna basarak veya ekranın sol alt köşesine fare imlecini hareket ettirin veya Başlat ekranı önizleme butonuna tıklayarak Başlat ekranına geçin.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 21 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status