Windows 8 de Hızlı Başlat ​​Enable/Disable Nasıl Yapılır?

Windows 8 de Hızlı Başlat etkinleştirme ve devre dışı bırakma nasıl yapılır?

Microsoft’un en son Windows 8 işletim sistemi, Windows’un önceki sürümlerine göre daha iyi hız sağlamak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, Windows 8 kendinden önceki sürümlerden hemen hemen her bölümünde hızlıdır. Daha hızlı botlar, dosyaları kopyalamak veya taşımak daha az zaman alıyor.

Windows 8 tanıtımıyla Microsoft Startup According-Hızlı Başlatma adında yeni bir özelliği tanıttı. Microsoft’a göre Windows kullanıcılarının yalnızca küçük bir miktarı hazırda bekletme özelliğini kullanabilir.

Hızlı başlatma PC kapandıktan sonra daha hızlı başlatmanıza yardımcı olan Windows 8 için bir ayardır. Windows kapatma üzerine bir dosya sistemi bilgisi tasarrufu yapar. Kişisel bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, Windows 8 onu başlatması yerine bilgisayarınızı kurtarmak için bu sistemin bilgilerini kullanır.

Hızlı başlat ayarı yeniden başlatmak için geçerli değildir unutmayın. Kapatmak gerekir ve daha sonra etkili olması için hızlı bir başlangıç için yeniden PC’nizi başlatın.

Resimli Anlatım: Hızlı Başlat Etkinleştirme/Devre Dışı Bırakma

Hızlı başlatma özelliği, Windows 8 için varsayılan olarak açık olsa da, bu özelliğin etkin olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz. Özelliğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Adım: Başlat ekranına geçin. Aramayı görmek için Windows + W tuşlarına basın ve güç seçenekleri açmak için Power Options-Güç Seçenekleri yazın ve Enter‘a basın.

2.Adım: Güç Seçenekleri penceresinin sol bölmesinde, Choose what the power buttons do – Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin seçeneğine tıklayın.

3.Adım: Change settings that are currently unavailable-Kullanılmayan ayarları değiştir seçeneğine tıklayın . Sonra, Shutdown-Kapatma ayarları altında, Turn on fast startup (recommended) – Hızlı başlangıç açma (önerilen) özelliğini etkinleştirmek için onay kutusunu işaretleyiniz. Son olarak değişiklikleri kaydet düğmesine tıklayın.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 61 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status