Windows 8 de Windows.old Klasörü Nasıl Silinir? Resimli Anlatım

Windows 8 de Windows.old klasörünü silmenize yardımcı olmak için resimli anlatım yapmaya çalıştım.

Windows 7 den Windows 8‘e yükseltmek imümkün olmakla birlikte, Developer Preview ve Tüketici Önizleme için en son sürüme yükseltme yaparken, programları ve ayarları tutamazsınız. Tüm dosyalar işlem sırasında ayrı bir klasöre taşınacaktır.

Eğer Developer Preview veya Consumer Preview sürümlerini yükseltme yaparken ve yükseltme işlemi sırasında, bölümü yeniden biçimlendirme yaptığınız zaman, Windows.old adında bir klasör göreceksiniz. Klasör, önceki Windows kurulumunda ki klasörleri ve dosyaları içerir. Disk alanını artırmak için klasörü silmek isteyebilirsiniz.

Windows.old klasörü, önceki Windows kurulum dosyaları, belge ve program dosyalarını içerir. Yükseltme işlemi sırasında bu klasör taşınır. Windows.old klasörünü açın ve klasörünü tamamen silmeden önce gerekli dosyaları yedeklemenizi öneririz.

Windows 8 de Windows.old klasörünü tamamen silmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Resimli Anlatım: Windows.old Silme

1. Adım: Windows sürücüye sağ tıklayın ve Properties-Özellikler seçeneğini tıklayın veya dokunun.

2. Adım: General-Genel sekmesi altında Disk Cleanup-Disk Temizleme düğmesine tıklayın veya dokunun.

3. Adım: Sonra, Clean up system files-Sistem dosyalarını temizle düğmesine tıklayın. UAC istemi için Yes-Evet tıklayın.

4. Adım: Silmek için dosyaları gördüğünüzde, Previous Windows installation(s)-Önceki Windows yükleme(ler) onay kutusunu işaretleyin, OK-Tamam düğmesine tıklayın ve sonra Apply-Uygulma butonuna tıklayarak Windows.old klasörünü tamamen silin. Evet yapacaklarınız bu kadar. Umarım yardımcı olmuştur.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 63 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status