Windows 8 için Google Chrome İndir: Metro Stil Google Chrome

Windows 8 için Google Chrome İndir: Metro Stil Google Chrome.

Google Chrome, Windows için kullanılabilir popüler ve en iyi web tarayıcılarından biridir. Birçok kullanıcı daha hızlı ve basit UI için diğer tarayıcılardan çok Chrome’u tercih eder. Windows 8 kullanıyorsanız, Chrome tarayıcısını şimdi geliştirici kanalından Chrome tarayıcısının yeni Metro tarzı versiyonunu indirebilir.

Google yakın zamanda Chrome 21.0 sürümünü yayımladı ve artık Windows 8’in Metro desteklenmektedir. Metro-versiyonu bazı küçük değişiklikler ile masaüstü sürümünde benzer bir UI spor arayüzüne sahip. Chrome ayarlarından, varsayılan tarayıcı olarak ve aynı zamanda Varsayılan Programlar da ayarlama yapmak gerekiyor.

Bu Metro sürümünün ilk sürümü olduğu için, bazı özellikleri eksik. Bu sürüm dokunmatik ekran ve aynı zamanda Windows 8’i destekler. Eğer bir dokunmatik ekranlı cihaz üzerindeki Chrome masaüstü sürümü kullanmak istiyorsanız, dokunmatik ekran için Chrome optimize etmeniz gerekebilir.

Google Chrome İndirmek, Kullanmak ve Varsayılan Tarayıcı Olarak Ayarlamak

1.Adım: Buradan resmi sayfasını ziyaret edin, kurulum dosyasını indirin ve kurulumu tamamlayın.

2.Adım: Chrome tarayıcısı masaüstü sürümünü başlatın, ingiliz anahtarı menüsüne ve ardından Settings – Ayarlar tıklayın. Google Chrome varsayılan tarayıcı olarak ayarlamak için Make Google Chrome my default browser – Google Chrome varsayılan tarayıcım olsun düğmesine tıklayın. Bağlantı türünü nasıl açmak istiyorsunuz? sorusunu soran bir iletişim kutusu görebilirsiniz ve hiç bir şey yapmadan Enter tuşuna basın.

 

3.Adım: Sonra, Windows 8 Başlat ekranına geçiş yapın, tip olarak Default Programs – Varsayılan Programlar yazıp Enter tuşuna basarak aratın.

4.Adım: İlk kez başlatıldığında, Set your default programs – Varsayılan programları ayarlayın üzerine tıklayın. Sol bölmede Google Chrome girişi seçin ve sonra sağ tarafta Set this program as default – Bu programı varsayılan olarak ayarla seçeneğine tıklayın. Sonra Tamam’ı tıklayın.

5.Adım: Metro stil Google Chrome tarayıcı simgesini görmek için Başlat ekranına geçin. Windows 8 için Chrome Metro başlatmak için Chrome simgesine tıklayın veya dokunun.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 72 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status