Windows 8 İmleç Kalınlığı & Yanıp Sönme Hızını Değiştirme

Windows 8 İmleç Kalınlığı & Yanıp Sönme Hızını Değiştirme

Windows 7 gibi, Windows 8 de beğendiniz erişilebilirlik seçenekleri ve daha kolay, görmek, duymak ve bilgisayarınızı kullanmak için bir çok program içerir. Bu yazımızda, Windows 8 de imleç kalınlığını ve yanıp sönme hızını değiştirmeyi göstereceğiz.

Windows 8 İmleci Daha Kalın Yapma

Windows 8 imleç kalınlığını değiştirmek için, Araç çubuğunu açın Ayarlar> PC Ayarları‘na (Settings – PC Settings) gidin. Erişim Kolaylığı – Ease of Access bölümüne tıklayın.

windows 8 imleci kalin yapma

İmleç kalınlığı altında, açılan menüden, rakamı değiştirin. Orada imleç kalınlığı önizlemek mümkündür.

Windows 8 İmlecin Yanıp Sönme Hızını Daha Hızlı Yapma

Eğer imlecin yanıp sönme hızını daha hızlı yapmak, Tekrar Hızı veya Geciktirme ayarını değiştirmek istiyorsanız, Denetim Masası> Klavye Özellikleri açarak bunu yapabilirsiniz. Hız sekmesi altında ayarları göreceksiniz.

windows 8 imlec yanip sonme hizini artirma

İhtiyaçlarınıza göre ayarları değiştirin ve Uygula / Tamam‘ı tıklayın. Yapacaklarınız bu kadar. Umarım yardımcı olmuştur.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 483 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status