Windows 8 Masaüstünde Tüm Programların Kısayolunu Oluşturma

Microsoft, bir uygulama veya masaüstü programı başlatılması, Windows 8 Başlat menüsünde olsa da Windows işletim sisteminin en son sürümü oldukça basittir.Yeni tanıtılan Başlat ekranına geçiş, uygulama adını yazmaya başlayın ve sonra programı başlatmak için Enter tuşuna basın.

Sağ alt köşesinde görünür düğmesini yüklü tüm uygulamaları ve programları görüntülemek için, önce Windows logo tuşu veya Tılsım çubuğunda Windows logosu tıklayarak ve ardından küçük eksiyi (-) tıklayarak ya Başlangıç ekranına geçiş yapmak gerekiyor. Masaüstü kullanıcıların hızlı bir şekilde yüklü tüm programları ve uygulamaları görüntülemek için Windows 8 masaüstünde bir kısayol olmasını isteyebilirsiniz.

Tüm yüklü masaüstü programları ve uygulamaları görüntülemek için tüm programların bir kısayolunu oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki talimatları adım adım izleyin.

1.Adım: Masaüstünde sağ tıklayın, Yeni’yi tıklayın ve sonra kısayol oluşturma sihirbazını açmak için Kısayol‘u tıklayın.

2.Adım: Konum kutusuna aşağıdaki adresi girin ve devam etmek için İleri düğmesini tıklayın.

C:\Windows\explorer.exe shell:::{2559a1f8-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}

3.Adım: Kısayol için bir ad girin. Son olarak, Windows 8 masaüstü tüm programlara kısayol oluşturmak için Son‘u tıklayın.

Kısayol varsayılan görünümünü beğenmezseniz, kısayolu sağ tıklayıp özellikleri seçin ve ardından Simge Değiştir düğmesini tıklayarak, varsayılan kısayol simgesini değiştirebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 43 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status