Windows 8 Masaüstünde Tüm Programların Kısayolunu Oluşturma

sponsorlu bağlantılar

Microsoft, bir uygulama veya masaüstü programı başlatılması, Windows 8 Başlat menüsünde olsa da Windows işletim sisteminin en son sürümü oldukça basittir.Yeni tanıtılan Başlat ekranına geçiş, uygulama adını yazmaya başlayın ve sonra programı başlatmak için Enter tuşuna basın.

Sağ alt köşesinde görünür düğmesini yüklü tüm uygulamaları ve programları görüntülemek için, önce Windows logo tuşu veya Tılsım çubuğunda Windows logosu tıklayarak ve ardından küçük eksiyi (-) tıklayarak ya Başlangıç ekranına geçiş yapmak gerekiyor. Masaüstü kullanıcıların hızlı bir şekilde yüklü tüm programları ve uygulamaları görüntülemek için Windows 8 masaüstünde bir kısayol olmasını isteyebilirsiniz.

Tüm yüklü masaüstü programları ve uygulamaları görüntülemek için tüm programların bir kısayolunu oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki talimatları adım adım izleyin.

1.Adım: Masaüstünde sağ tıklayın, Yeni’yi tıklayın ve sonra kısayol oluşturma sihirbazını açmak için Kısayol‘u tıklayın.

2.Adım: Konum kutusuna aşağıdaki adresi girin ve devam etmek için İleri düğmesini tıklayın.

C:\Windows\explorer.exe shell:::{2559a1f8-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}

3.Adım: Kısayol için bir ad girin. Son olarak, Windows 8 masaüstü tüm programlara kısayol oluşturmak için Son‘u tıklayın.

Kısayol varsayılan görünümünü beğenmezseniz, kısayolu sağ tıklayıp özellikleri seçin ve ardından Simge Değiştir düğmesini tıklayarak, varsayılan kısayol simgesini değiştirebilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar