Windows 8 Özellikler Eklenemiyor: Sorunun Çözümü!

Windows 8 kullanımının başlaması ile ilgili bazı sorunlarda ortaya çıkmaya başladı. Windows 8 bilgisayarına özellik eklemek isteyen kullanıcıların, Cannot add features to Windows 8 – Windows 8 özellik eklenemiyor gibi sorunla karşılaşıyorlar.

windows 8 ozellik ekleme

Sorun; Windows 8 özellikleri ekleyemezsiniz.

Sorun aşağıdaki gibi oluşabilir;

Denetim Masası > Sistem Özellikleri açtınız, Windows 8 sürümü daha yüksek bir sürüme yükseltmeyi denediniz ve Windows’un yeni sürümü ile daha fazla özellik almaya tıkladınız. Daha sonra bir anahtarı satın almak ve Windows 8 bağlantı özellikleri eklemek istediniz.

Normalde böyle bir durumda Windows 8 daha yüksek bir sürüme yükseltmeniz gerekir. Ama nadir durumlarda, bir sistem geri yükleme başlatılabilir ve Windows önceki durumuna geri döner. Ancak, yeni özellik artık kullanılmayabilir.

Çözüm: NLS Devre Dışı Bırakma;

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için özellik yüklemeye çalışmadan önce Nalpeiron Licensing Service devre dışı bırakın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  • Bir fare kullanıyorsanız, ekranın sağ alt köşesinin üzerine gelin ve sonra Ara‘yı tıklayın..
  • Services.msc, yazın ve arama sonuçlarında Hizmetler seçeneğine tıklayın.
  • Nalpeiron Licensing Service veya NLS çift tıklayın veya dokunun.
  • Başlangıç türünü tıklayın ve sonra Disabled – Devre dışı seçin.
  • Tamamı tıklayın veya dokunun.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın.

 

Özelliği şimdi ekleyin;

  • Özellikleri yükleyin ve sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
  • 1. ve 3. adımı yineleyin ve sonra başlangıç türü Nalpeiron Licensing Service veya NLS için Automatic – Otomatik olarak değiştirin.
  • Tamamı tıklayın ve sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Ekstra: NLS Hizmetleri Devre Dışı Bırakma İçin 2. Yöntem;

Win+X menüyü açın, services.msc yazın ve hizmetleri açmak için Enter‘a basın. NLS Service bulup bulamayacağınızı buradan kontrol edin. NLS Service, nlssrv32.exe çalıştırır ve Nalpeiron Licensing Service parçasıdır. Bu hizmet Nalpeiron Licensing Service kullanan ürünler sağlar.

Nlssrv32.exe genellikle C:\Windows\System32\ klasöründe bulunur ve sistem üzerindeki NitroPDF, Alien Skin, Altiris, BCL, Symantec, vb dahil olmak üzere ürünlerden herhangi birini yüklediyseniz birçok yazılım geliştiriciler tarafından kullanılan bu işlem bilgisayarınızda mevcut olacaktır.

NLS Service bulduktan sonra başlangıç türünü, Devre dışı olarak değiştirin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri - 753 viewsYorum Yazın
Etiketler: / /

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status