TKGS Nedir? TKGS Sistemine Nasıl Sahip Olunur

TKGS uydu kullanıcıları açısından oldukça fayda sağlayıcı bir sistemdir. Bu sistem ile frekans değişlikleri, uydu değişiklikleri gibi durumlardan sonra kolay bir şekilde kanal isteminizi güncelleyebilirsiniz. TKGS sistemi bir çok kolaylığı sizlere sunmaktadır. Bu sistem ile kanal güncellemelerini rahatça yapacaksınız.

TKGS Nedir?

TKGS  sistemi, uydu alıcılarının ihtiyaç duydukları tüm kanal bilgisinin Türksat tarafından yayınlanması ve uydu alıcılarına aktarılan bu bilginin işlenerek, kanal veri tabanlarının güncellenmesi prensibiyle çalışan bir kanal güncelleme sistemidir.

tkgs-nedir

TKGS Sistemine Sahip Olmak için;

TKGS kanal güncelleme sistemine nasıl sahip olabilirim?

Türksat, TKGS’nin tüm uydu alıcılarında yaygınlaşması için uydu alıcısı üreticileri derneği TUYAD ile işbirliği yapmaktadır. Türksat, uydu alıcısı üreticilerine bu hizmeti ücretsiz olarak sunuyor. TKGS’de gerekli veri Türksat tarafından sağlanıyor. Böylece, her firmanın kendi verilerini üretip yayınlama zorunluluğu ortadan kalkıyor. Hâlihazırda bazı uydu alıcıları tarafından, güncelleme desteği sağlansa da, TKGS’nin yaygınlaşmasıyla bu hizmet standart hâle gelecek ve kesintisiz bir şekilde devamı sağlanacak. Böylece, Türkiye’deki tüm uydu alıcısı kullanıcıları, uydularımız üzerinde yayın yapan kanallardaki frekans değişimlerinden eşzamanlı olarak  bilgi sahibi olacaklar.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Teknoloji - 370 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status