Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyanın günlük hayatımıza yararlı veye zararlı etkileri şüphesiz ki çok fazla. Özellikle ülkemizde Facebook,Twitter gibi sosyal ağlar bir hayli popüler ve kullanıcısı çok fazla. Bu ağlara pek popüler olmasa da bir yenisi daha eklendi. Henüz yeni olan bu güzel oluşumun adı Tumblr. Özellikle Twitter’e benzerliğiyle dikkat çeken Tumblr ‘u gelin biraz daha yakından inceleyelim.

Tumblr’da Neler Yapılabilir?

Tumblr, New York’ ta bulunan bir web geliştirme şirketi olan Davidville ‘in bedava günlük tutma adresidir diyebiliriz.Peki Tumblr’de tam olarak neler yapabilirsiniz? Kendinize yakın bulduğunuz Twitter üzerinden hareket edecek olursak her an her saniye paylaşıma hazır bir site size ait bir günlük olarak tanımlanabilir.Video,müzik,resim,link,adres paylaşımı yapabilirsiniz,kendinize ait özgün yazıları paylaşabilir ve blogunuzu oluşturabilirsiniz.Tumblr tamamen ücretsiz ve Türkçe dil seçeneğine sahiptir.Yazının başında çok kullanıcısı olmadığından bahsettim tabii ki bu Twitter ile kıyasladığımızda… Kullanıcıların tek şikayeti ise hazır ve ücretsiz temalarının sınırlı sayıda olması.

tumblr-nedir-nasil-kullanilir

Tumblr’a Nasıl Üye Olunur?

http://www.tumblr.com/ adresine tıklayarak açılan ekranda sizden istenilen bilgileri giriyorsunuz çok fazla formalite yok üyelik aşamasında daha sonra mail adresinize bir aktivasyon maili geliyor ve onay verdikten sonra artık Tumblr dünyasındasınız. Üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra geriye kalan bilgiler size ait güncelleyebilir ya da olduğu gibi bırakabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin yanı sıra video,resim,görseller,yazı,chat ve link ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz videolar internet sitelerine ait olabilir ya da kendi bilgisayarınızdan upload işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Siteyi kendinize göre düzenleyebilirsiniz özgün temalar oluşturabilir ya da hazır temalarla görsellik konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Teknoloji - 5 viewsYorum Yazın
DMCA.com Protection Status