Video ve Ses Dönüştürme Programı – MediaCoder

MediaCoder İndir: MediaCoder, Windows kullanıcıları için geliştirilmiş olan video, ses, format dönüştürme yazılımlarından bir tanesidir ve en iyi programlar arasında yer almaktadır. Program ücretsiz, Türkçe dil desteği bulunan, açık kaynak kodlu video ve ses dönüştürme programlarından birisidir. Elinizdeki videoları veya müzik parçalarını birçok formata kolaylıkla bu program aracılığıyla ücretsiz olarak dönüştürebilirsiniz. Çalışabilmesi için başka herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymaz.

Programın kullanımı zaten çok kolay olduğu için direk olarak İngilizce şekilde kullanabilirsiniz. Ancak dilersenizse Programı “Options>User Interface Language>Turkish” menü yolunu izleyerek Türkçe yapabilirsiniz.

Programın kurulumundan sonra karışık bir arabirimle karşılaşacaksınız. Dönüştürme işlemine tabi tutacağınız dosyaları eklemek için araç çubuğundaki “Add” butonuna tıklayın. Burada yer alan “menu_add_dir_all”‘a tıkladığnızda bir klasörün içerdiği tüm alt klasörlerdeki ses ve video dosyalarını da dönüştürme listesine ekleyebilirsiniz.

Ekranın en altında iki panel bulunuyor. Birisi videoları, diğeri de ses dosyalarını dönüştürüyor. Soldaki panelden “Ses” ya da “Video” sekmelerini seçerek, dönüştürme yapacağınız formatla ilgili ayrıntıları belirleyebilirsiniz. Programı kullanarak yaptığınız dönüştürme işleminden sonra yeni oluşturulan dosyaları oynatmak için Ctrl+F7 tuşlarını kullanabilirsiniz. Cep telefonları, dijital medya oynatıcıları, oyun konsolları gibi cihazlarda oynatılabilecek uyumlu videolar oluşturmak için ise “Uzantılar” menüsüne girerek burdaki seçenekleri deneyebilirsiniz.

Desteklediği Ses&Video Formatları:
MP3, Ogg Vorbis, AAC, AAC+, AAC+V2, MusePack, WMA, RealAudio
FLAC, WavPack, Monkey’s Audio, OptimFrog, AAC Lossless, WMA Lossless, WAV
H.264, Xvid, DivX, MPEG 1/2/4, H.263, Flash Video, 3ivx*, RealVideo*, Windows Media Video*
AVI, MPEG/VOB, Matroska, MP4, RealMedia*, ASF/WMV*, Quicktime*, OGM*
CD, VCD, DVD, CUE Sheet

* ile işaretli olanların sadece tanıma desteği verir, o formata dönüştüremez.

Program Windows XP/Vista/7 ile uyumlu çalışmaktadır.

Boyut: 64.8 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Download: MediaCoder 32 ve 64 Bit İndir

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Teknoloji / VeHayat / Yazılım - 74 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status