Advanced PDF Utilities Free Download: PDF Düzenlemeleri İçin Tek Çözüm

Advanced PDF Utilities Free programı, PDF önizleme, PDF dönüştürme, PDF den Resim dosyasına,  TXT / Word dosyasına dönüştürme, birleştirme, Split, OCR, Tarama ve bir çok özellikleri ile PDF düzenleme için program arayanlara ücretsiz tek çözüm sunuyor.

Advanced PDF Utilities Free ücretsiz lisans koşulları altında dağıtılan ücretsiz PDF programıdır. Bu ücretsiz program ile PDF işlemlerinizin bir çoğunu yapabilirsiniz. Sayfaları bölme, PDF veya tam tersi görüntü dönüştürmek için PDF dönüştürebilirsiniz.

Yazılım zarif kullanıcı dostu bir arayüz ile tasarlanmıştır. Her şey üst şerit çubuğu üzerinde düzgün hizalanmıştır. Yazılımın tüm özellikleri içeren toplam 9 sekmesi vardır. Her bir sekmesi hakkında konuşalım.

Advanced PDF Utilities Free Özellikleri

Advanced PDF Utilities programının PDF ile ilgili bir çok özelliği mevcuttur. Şimdi hep birlikte çok faydalı özelliklerine bakalım.

1. PDF Preview

Bu sekme altında, bir PDF dosyasını görüntülemek, görüntülemenin dışında yazdırma ve PDF dosyasını kaydedebilirsiniz. Bu sekme, sonraki sayfa gibi tüm navigasyon işlevleri vb temel bir PDF görüntüleyici içerir.  Bu seçenek ile PDF dosyası temel bilgileri düzenlemek ve aynı zamanda adınız veya basitçe bir dosya açıklaması ekleyebilirsiniz.

2. PDF to Image

Bu sekme PDF dosyasını bir resim dosyasına dönüştürür. Görüntü içine PDF dosyasını dönüştürmek için yapmanız gereken şey sadece başlangıç ve bitiş sayfa ayarlamak, görüntü formatı, çözünürlüğü seçin ve son olarak Convert PDF to Image linkine tıklayın.

3. PDF to Text

PDF den metin dosyasına dönüştürme. Bu sekme bir metin dosyası içine bir PDF dosyasına dönüştürmek için kullanılır. Kullanımı ikinci sekmesinde ki PDF to image ile aynıdır. Bu sekme ile hatta PDF formatından Microsoft Word formatına dönüştürebilirsiniz.

4. PDF Merge

PDF dosyalarını birleştirme. Bu sekme ile tek bir PDF dosyası içine birden fazla PDF dosyaları birleştirebilirsiniz. Kullanımı çok basit; sadece çoklu PDF dosyalarını seçin ve Merge PDF seçeneğini tıklamanız gerekiyor ve işin geriye kalanı yazılım tarafından yapılır.

5. PDF Split

Bu sekmede farklı birden fazla dosya içinde bir dosya ayırabilirsiniz. Bir önceki sekmesinin karşısında işlevselliği sunuyor. Bir dosyayı bölmek için, bir sayfa aralığı seçmeniz gerekir. Örneğin; her 5 sayfa sonra bir dosyaya bölmek istiyorsanız, sayfa aralığını seçin ve Split PDF butonuna tıklamanız gerekir. İşte bu kadar.

6. Scan PDF/JPG to PDF

Bu sekme PDF dosyası içinde bir dosyayı taramak için kullanılır. Bir görüntü dosyası veya PDF dosyası seçebilir ve yeni bir PDF dosyası içine gömmek anlamına gelir. Tarama işlemi, bir tarayıcı donanım aygıtı gibi yapılabilir .

7. OCR

OCR, Optical Character Recognition kısaltmasıdır. Bu sekme altında PDF dosyasından karakterleri tanıyabilirsiniz. Bir el yazısı kaynaktan, tanınması için bir şey istiyorsanız bu özellik çok kullanışlıdır. OCR, PDF dosyasındaki tüm karakterleri tanıyacak ve bu görevi çok kolay yapacaktır. Program Optik Karakter Tanıma özellikli bir ayrıcalığa sahiptir.

8. Tools

Araçlar sekmesi bir şifre ile PDF dosyasını şifrelemek veya bir PDF dosyasından bir parolayı kaldırmak için kullanılan bazı güvenlik araçlarını içerir. Hatta bu araçlar sekmesinden bir PDF dosyasına dijital imza uygulayabilirsiniz.

Advanced PDF Utilities Free İndir

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Yazılım - 0 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status