Boş Klasör ve Boş Dosyaları Silme Programı: Empty Folder Cleaner İndir

Bilgisayarda ki Boş Klasör ve Boş Dosyaları Silme Programı: Empty Folder Cleaner İndir.

Zamanla, bilgisayarımızda boş klasörlerin veya boş dosyaların sayısı artabilir ve bu nedenle onları temizlemek veya kaldırmak için biraz vakit ayırmak iyi bir fikir olabilir. Aksi takdirde disk alanı tasarrufu olabilir. İstenmeyen yığılmayı azaltmak gerekir. Hepsini tek tek bulup silmek de baya zaman alır. Bende bu durumunuz için çok güzel bir program paylaşıyorum. Empty Folder Cleaner, adından da anlaşılacağı gibi boş klasör temizleyicisi. PC de ki boş klasörleri bulmak ve silmek için size yardımcı olur.

PC’niz de hangi dosya ve klasör boş ise Empty Folder Cleaner programı tarafından silinir.

Empty Folder Cleaner, boş klasör temizleyicisi boş klasörleri ve boş olan alt klasörleri siler. Aynı şekilde, sıfır dosya boyutundaki dosyalar klasörler de silinir. Ayrıca thumbs.db, desktop.ini vb gibi belirtilen önemli dosyalar dahil klasörleri siler. Bu tür klasörler hiçbir şey içermez ve hiçbir değeri yoktur. Empty Folder Cleaner programı bu önemsiz dosya ve klasörleri temizler.

Empty Folder Cleaner Nasıl Kullanılır?

1.Adım: Empty Folder Cleaner programının 2 sürümü mevcuttur.

  • Simple executable File – Basit çalıştırılabilir dosya (boyutu: 19,5 Mb)
  • Portable file – Taşınabilir sürümü (boyutu: 11,2 Mb)

2.Adım: İstediğiniz sürümü seçin ve indirin.

3.Adım: Programı yükleyin ve Next seçeneğini tıklayın bir hedef klasör seçin.

4.Adım: Bilgisayarınızın ekranında pop-up yeni bir pencere çıkacak, ek seçenekleri seçin ve Install seçeneğine tıklayın.

5.Adım: İşlem tamamlandıktan sonra, taranacak klasörleri belirleyebilirsiniz. Bulunan varsa boş klasörlerin bir ağaç ve bir liste yapısı görüntülenir. Delete Empty Folders – Boş Klasörleri Sil seçeneğine tıklayarak, tarama sonucundaki boş klasörleri seçip silebilirsiniz. Eğer seçtiklerinizi silmek istediğinizden emin olduğunuzda Delete – Sil düğmesine tıklayın ancak o sildiğiniz istediğiniz öğeleri ve kontrol edin.

Empty Folder Cleaner programı Windows Explorer’da bir sağ tıklama ile tarama klasörlerini seçmek de mümkündür.

Boş klasörler kalıcı olarak silinebilir, Geri Dönüşüm Kutusu’ndan silinmiş veya zip dosyası içinde sıkıştırılmış yedek olarak saklanabilir. İsterseniz, her silme geri alınabilir.

Güvenli olması için en iyisi Geri Dönüşüm Kutusu’na silmek için ayarlamanızı tavsiye ederim.

Maksimum klasör tarama derinliği, silme modu veya diğer seçenekleri belirlemek istiyorsanız, Options – Seçenekler menüsünden erişebilirsiniz.

Empty Folder Cleaner İndir

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Yazılım - 63 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status