Comodo IceDragon Browser İndir: Güvenli Web Tarayıcı – Ücretsiz

Comodo IceDragon Browser İndir: Güvenli ve Sosyal Web Tarayıcı

Comodo IceDragon Mozilla Firefox tarayıcısı temel özellikleri üzerine tasarlanmış ve kurulmuş güvenli bir tarayıcıdır. IceDragon kesintisiz, tarama deneyimi elde etmenize yardımcı olan şık bir arayüz sunuyor.

Comodo IceDragon Browser

Öncelikle, karşıdan yükleme bağlantısından kurulum dosyasını indirin ve tarayıcıyı yükleyin. Secure DNS Configuration gibi bazı önemli güvenlik özelliklerini etkinleştirmeniz gerekebilir. Algılandı zaman, sizi uyarır ve otomatik olarak kötü amaçlı web sitelerini engeller.

Tarayıcıyı kurduktan sonra, tarayıcınızın ana arayüzünü görebilirsiniz.

Tarayıcı arama alanının altında 5 sekme gözükür. Bunlar;

  1. Downloads: İndirilen ve geçmiş indirme kayıtları.
  2. Bookmarks: Yer imlerini ekler.
  3. History: Ziyaret ettiğiniz web sitelerinin kaydını tutar.
  4. Add-ons: Uzantı ve eklentileri görüntüler ve ayrıca yönetir.
  5. Settings: Gizlilik ve güvenlik ayarları, ince ayarlar, daha bir çok yapılabilir seçenekler mevcuttur.

Öte yandan site denetleyicisi, herhangi bir zararlı içerik tehditleri için web sitesini tarar. Dakika da, kara liste, kimlik avı, kötü amaçlı yazılımlar olup olmadığını denetlemek için web sitesini tarar.

Gerekirse IP tarama alanı gibi sitede bazı temel bilgileri, adınızı kaydetme, iletişim bilgileri vs ayrıca toplanabilir. Kullanıcılara kolaylık sağlamak için, tarayıcı daha çok içerik menüsü yoluyla Site inspector – Site denetleyicisi işlevselliğine erişim sağlar.

Çeşitli sosyal ağ siteleri, ‘Social media‘ adı ile yeni bir özellik sayesinde sosyal etkileşimleri Comodo IceDragon içine dahil edilmiştir. Özellik, kullanıcıların tek bir tıklamayla her şeyi paylaşmasını sağlıyor. Sadece menü çubuğunda sosyal ağ simgesine tıklamanız yeterli.

Comodo IceDragon Browser internet tarayıcısı XP, Vista, Windows 7 32 Bit-64 Bit işletim sistemleri ile uyumlu çalışır. Son sürümünü indirmek için üretici sayfasını ziyaret edin.

Comodo IceDragon Browser İndir Üretici Sayfadan İndir

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Yazılım - 2 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status