FileType ID: Şüpheli Bir Dosyayı Analiz Etme Programı

İnternet ortamı artık öyle bir hal adı ki her şeyden şüphe duyuyor insan. Güvenilir olmayan sitelerden indirilen dosyalar bilgisayar kullanıcıları için her zaman tehlikedir. Özellikle yasal olmayan crack vb gibi içeren dosyalar sisteme kurulduğu zaman bilgisayarınıza zarar verebiliyor. Yada kötü niyetli insanlar bu yasal olmayan dosyalar içerisine virüslü içerikler bırakıyor. İşte tüm bu durumlar için her zaman hazırlıklı olmak gerekir.

Peki ne yapalım hiç mi dosya indirmeyelim mi diyorsunuz? Merak etmeyin arkadaşlar sizler için güzel bir program sunuyorum. FileType ID adında kaliteli ve güzel bir program mevcut.

FileType ID: Virüs, keylogger veya kötü amaçlı yazılım gibi şüpheli gördüğünüz dosyayı analiz etmenizi sağlayan yardımcı bir program. Şüphe duyduğunuz dosya hakkında ayrıntılı bilgi verir.

FiletypeID PyQt4 ve TrIDLib dayalı Python dili ile yazılmıştır. Hızlı ve doğru bir şekilde PC’nizde şüphe duyduğunuz herhangi bir dosyayı analiz etme yeteneği vardır. Bugün itibariyle, program 4697 dosya türü hakkında tanımlar içerir. İşte bu kadar kapsamlı.

Eğer dosya hakkında ikinci bir görüş almak isterseniz HTML formatında belgeyi yönetmek ve bunu arkadaşlarınızla paylaşmak için kolay bir sonuç kaydetmenize olanak verir.

FileType ID Nasıl Kullanılır?

  • Program taşınabilir bir uygulama olduğu için her hangi bir kurulum gerektirmez. 
  • Programı sisteminize indirdikten sonra açın.
  • Sonra dosyalara göz atabilir veya analiz etmek istediğiniz dosyayı açmış olduğunuz program penceresine bırakın. 
  • Uygulama sonuçlarını görüntülemek için Analyze düğmesine tıklayın.

Dosyanızın uzantısı hakkında bilgi alabilirsiniz. Analiz de her hangi bir kötü amaçlı içerik görürseniz silebilirsiniz.

FileType ID programı tüm Windows işletim sistemleri üzerinde çalışır.

FileType ID İndir

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Yazılım - 0 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status