OXPS to XPS Converter Tool İle Win 7 de .oxps Dosyası Açma

Windows 7 de XPS belgeleri .xps dosya uzantısına sahiptir. Windows 8 XPS dosyaları ve OXPS dosyaları, hem görüntüleyebilir ve oluşturabilir olsa da, bu yeni işletim sisteminde varsayılan XPS belge biçimi, .oxps biçimidir.

Windows 7 veya Windows Server 2008 R2, bu yeni .oxps formatı desteklemiyor. Microsoft XPS Document Writer (MXDW) yazıcıya yazdırırken, Windows 8 de .oxps oluşturulur.

Microsoft XPS Document Writer, Windows üzerinde çalışan herhangi bir program kullanarak .xps dosyaları oluşturmanıza olanak sağlar. MXDW Service Pack 2 (SP2), Windows XP ile başlayan Windows sürümlerinde XML Paper Specification (XPS) belge dosyaları oluşturmak için bir Windows uygulaması sağlayan bir print-to-file sürücüsüdür.

OXPS to XPS Converter Tool (OXPS den XPS ye Dönüştürme)

Windows 7’de .oxps formatında belgeleri açmak istiyorsanız, OXPS to XPS Converter Tool programını yüklemeniz gerekiyor. Bu aracı kullanarak, Windows 8’de oluşturulan .oxps dosya dönüştürmek mümkün olacak, bir .xps dosyası ve dönüştürülen .xps dosyasını görüntülemek için Windows 7 de XPS Viewer kullanılacağını, KB2732059 söylüyor.

Buradan aracını indirebilirsiniz:

Windows 7 x86 | Windows 7 x64 Windows Server 2008 R2 x64.

XPSConverter

Ayrıca XPS dosya biçimine OXPS dosyalarını dönüştürmek için, XPSConverter, bir komut satırı aracını kullanabilirsiniz. XPS biçimine bir OXPS dosyasını dönüştürmek için sözdizimi aşağıdaki gibidir:

XpsConverter /XPS /InputFile=sample.oxps  /OutputFile=sample.xps

Umarım sizler için yardımcı olmuştur.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri / Yazılım - 263 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status