Process Hacker İndir: Komple Bir Görev Yönetimi Programı

Windows 7 de Alt + Shift + Esc tuşlarına bastığınız zaman, Windows Görev Yöneticisini başlatılır. Bu aktif bir süreçtir, bilgisayarınızda çalışan konuları ve hizmetleri gösterir. Ancak bazı zamanlar, Windows görev yöneticisinde, aslında arka planda çalışan tüm hizmetler yer almaz. Bilgisayarınızın performansı  daha detaylı takip etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda, bilgisayarınızda hangi uygulamanın CPU kaynaklarını en çok tükettiğini gösteren bir programın olması gerekir.

Sanal makineleri ve sanal sunucuları çalıştırıyorsanız, o zaman bu uygulamaların CPU kullanımını anlamak gerekir. Process Hacker tüm işlemleri listeleyen basit bir kullanıcı arayüzü ile tasarlanmış ücretsiz bir programdır.

Her bölüm altında sistem kullanımın bilgisini veren – konsol menüsü altında üç sekme, “-Process-Süreç”, “Services-Hizmetler” ve “Network-Ağ” yer alır. Process Hacker bir ağaç yapısında süreci gösterir. Tek bir tıklama ile çalışan bir uygulamanın parçaları komple sonlandırılabilir.

İşte Process Hacker Özelliklerinden Bazıları Şunlardır:

  • Bilgisayarınızda çalışan hizmetleri komple gösterir.
  • Görev ve işlemler üzerinde kontrol sağlar.
  • “Network-Ağ” sekmesi üzerinden ağ bağlantısı hakkında bilgi verir.
  • Rootkit ve güvenlik uygulamaları tarafından kontrol edilen konular üzerinde kontrol sağlar.
  • Gizli süreci sonlandırmayı sağlar.

Process Hacker ayrıntılı istatistik ve performans grafikleri sağlar. “System and Information-Sistem ve Bilgi” sekmesine tıklayın ve aktif grafikler şeklinde istatistikleri görebilirsiniz.

Ağ bağlantısı görüntülemek ağı devre dışı bırakmak ve başka bir makineye ping seçeneklerini destekler.

Windows Görev Yöneticisi çok şey yapabilir, ancak özelliklerini geliştirmek amacıyla Process Hacker gerçekten kullanışlı olabilir.

Process Hacker programını buradan indirebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Yazılım - 0 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status