Tek Tıklama İle Windows 8 Product Key, Ürün Anahtarı Kurtarma

Bazen Windows yüklemesini temizlemek veya onarmak için en etkili yol sadece Windows sürücüyü biçimlendirmek ve Windows’u yeniden yüklemektir. Microsoft, Refresh PC (PC Yenileme) ve Reset PC (PC Sıfırlama) özellikleri sunarak, Windows 8 işletim sistemini onarma ve yeniden yükleme işlemini basitleştirmiştir.

Windows 8’i yeniden yüklemeye hazırlanıyorsanız, PC yenileme veya PC sıfırlama özelliğine geçmeden önce bir yerde Windows 8 ürün anahtarının olması gerekir. Ürün anahtarı merkezi orijinal Windows DVD veya Windows kopyasını satın aldığınız postada bulunmaktadır.

Eğer orijinal Windows 8 DVD bulamıyorsanız ya da gelen kutunuzdan ürün anahtarı postasını sildiyseniz, Windows 8 kurulumu, yeniden yükleme veya sıfırlamadan önce Windows 8 ürün anahtarı kurtarmak için üçüncü taraf araçlarını kullanmak zorundasınız. Ürün anahtarını başka türlü kurtarma seçeneğiniz kalmıyor çünkü.

Sayısız ücretsiz araçlar ile Windows Kayıt Defteri anahtarlarını almak veya kurtarmak için kullanılabilir. Bunlardan biri NirSoft tarafından geliştirilen ProduKey programıdır. ProduKey bir anda Windows anahtarı kurtarmanıza yardımcı olur. Ve en güzel özelliği ise ProduKey bağımsız bir araç olduğu gibi yazılım yüklemenize gerek kalmamasıdır.

Windows 8 Ürün Anahtarı Kurtarmak İçin ProduKey Nasıl Kullanılır?

1.Adım: Bu ​​makalenin sonunda belirtilen bağlantıyı ziyaret ederek ProduKey zip dosyasını indirin, ProduKey.exe dosyasını almak için masaüstüne veya  başka bir konuma zip dosyasını ayıklayın.

2.Adım: Windows ve Office ürün anahtarlarını görüntülemek için yürütülebilir dosyaya çift tıklayın. Evet bu kadar. Sadece tek bir tıklama ile ürün anahtarınızı kurtarıyorsunuz.

windows 8 product key kurtarma

Bu küçük program bu nedenle gelecek referanslar için bir metin dosyası olarak ürün anahtarı kaydetmeyi sunuyor.

ProduKey orjinal seçenekler harici Windows dizini (eğer ikili önyükleme Windows kullanıyorsanız yararlıdır) ürün anahtarı kurtarmak için, uzaktaki bilgisayarlardan ürün anahtarı yükleme, yerel ağınızda ki tüm bilgisayarlara ürün anahtarı yükleme, harici yazılım kayıt defterinden ürün anahtarını kurtarabilirsiniz.

Windows 8 dışında, Windows 7, Vista ve Windows XP ürün anahtarı kurtarmak için bu ücretsiz aracı kullanabilirsiniz. ProduKey, 32-bit ve 64-bit Windows sistemleri ile uyumludur.

ProduKey İndir: 32 Bit64 Bit – Üretici Sayfa

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri / Yazılım - 706 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status