Windows 8 de Klasör Simge Rengi Değiştirme

Windows 8 veya PC’nizde Windows 8 çalıştırıyorsanız Başlangıç ​​ekranında arka plan olarak kendi resmi ayarlamanız vardır, kilit ekran arka planı olarak özel resim ayarlayabilirsiniz ve ayrıca yapılandırılmış Başlat ekranına çabuk erişim için masaüstü alanı içinde gösterebilirsiniz.

Başlat ekranını özelleştirdikten sonra, ekran kilidi ve işletim sisteminin diğer alanlarında artık varsayılan rengi değiştirerek klasörleri özelleştirmek isteyebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi, sadece Windows’un önceki versiyonu gibi, kullanıcıların varsayılan klasör rengini değiştirmek için Windows 8 izin vermez. Klasör üzerinde sağ tıklayarak Özellikler’i seçerek ve ardından Özelleştir sekmesine geçerek klasör simgesini değiştirmenize izin vermez, özel bir renk için varsayılan klasör rengini de değiştiremezsiniz.

windows 8 klasor rengi degistirme

Yani klasör rengini değiştirmek istiyorsanız bir program aracılığıyla yapmak zorundasınız. Bende sizin bu sıkıntınız için yardımcı bir program sunacağım.

Folder Colorizer geliştiricisi tarafından Windows 8 ile uyumlu program sürümünü yayınladılar. Bu sayede kolay bir şekilde Windows 8 bilgisayarınızda klasör simge rengini değiştirebilirsiniz.

Folder Colorizer varsayılan klasör rengini değiştirerek klasör simgelerini özelleştirmek için geliştirilen harika ücretsiz bir araçtır. Folder Colorizer  yardımı ile, klasörler için kendi renginizi ayarlayabilirsiniz. Ve en iyi şey, farklı klasörler için farklı renk ayarlayabilirsiniz olmasıdır. Örneğin, mavi renk olarak Belgelerim klasör varsayılan rengini değiştirebilir ve daha sonra Resimlerim klasörüne kırmızı rengini ayarlayabilirsiniz.

Change-Folder-windows 8 de klasor renk degistirme

Programı yükledikten sonra, Colorizer programını görmek için bir klasör üzerinde sağ tıklayın. Mevcut renklerden bir renk seçin veya kendi renginizi seçebilirsiniz.

windows 8 de klasor renk degistirme Change-Folder

Not: Folder Colorizer ücretsiz olmakla birlikte, ilk kez programı başlattığınızda e-posta adresinizi girmeniz istenecektir.

Folder Colorizer programı sadece Windows 8 değil Windows 7/Vista/XP işletim sistemleri ile de uyumlu çalışır.

Folder Colorizer İndir

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri / Yazılım - 233 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status