Windows 8 İçin Firefox İndir: Modern Metro Stil Mozilla Firefox

Mozilla, Windows 8 için bir Firefox Modern UI (Metro UI) içeren Firefox 18.0a1 sürümünü yayımladı. Bu sürüm şuan beta aşamasında, kararlı final sürümü yakında yayınlanacak. Final sürümü yayınlanıncaya kadar Windows 8 işletim sisteminizde yeni Firefox tarayıcısını deneyebilirsiniz.

Firefox Modern UI sürümü beta aşamasında olduğu için kullanırken bazı hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Güncel sürümü kaydırma çubuğu ile gelmiyor, yukarı ve aşağı kaydırmak için ok tuşlarını kullanmanız gerekir.

Yeni bir sekme açmak için Ctrl + T tuşuna basın, ve sekmeler arasında geçiş yapmak için Ctrl + Tab kısayolunu kullanabilirsiniz.

Firefox Modern UI sürümünü indirmek ve kullanmak:

1.Adım: Buradan Mozilla sayfasını ziyaret edin ve Firefox yükleyicisini indirin.

 2.Adım: Yükleyiciyi çalıştırın ve kurulumu tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin.

3.Adım: Kurulduktan sonra, Firefox Modern UI simgesini görmek için Başlat ekranına gidin. Firefox simgesinin Modern UI sürümü Başlat ekranında görünmüyorsa, varsayılan tarayıcı olarak Firefox ayarlamanız gerekir.

4.Adım: Varsayılan web tarayıcısı olarak Firefox ayarlamak için, masaüstünde Firefox Nightly simgesine çift tıklayın ya da başlatmak için Başlat ekranında Firefox ikonuna tıklayın. Açıldığında, “Nightly is not currently set as your default browser. Would you like to make it your default browser?” (Nightly varsayılan tarayıcı olarak gözükmüyor.  Varsayılan tarayıcınız yapmak ister misiniz?) mesajını göreceksiniz. Evet‘i tıklayın.

Şimdi Başlat ekranında Firefox Modern UI simgesini göreceksiniz.

5.Adım: Başlatmak için Başlat ekranında Firefox Modern UI simgesine tıklayın veya dokunun.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Yazılım - 322 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status