Windows 8’e Geçmek İçin 5 Neden

Microsoftun yeni yazılım programı olan Windows 8’in çıkmasına az bir süre kaldı. Kısa bir züre sonra yayınlanacak olan Windows 8’in modern  arayüzü sizi çok fazla etkilememiş olabilir. Yazı dizimizde sizlere Windows 8’e geçmenizi sağlayacak nedenlaeri aktarmaya çalışacağız.

İşte Windows 8 İçin 5 Neden

Çok uygun fiyatı:

Bugüne dek çok sayıda kullanıcının bir mağazaya giderek Windows satın aldığını söylemek zor. Zira Windows’un yükseltme fiyatları bile şimdiye dek oldukça yüksekti. Ancak Windows 8 ile bu değişecek gibi görünüyor. Bugün Windows XP ve üzerine sahip olan herhangi bir kullanıcı, 2013’e kadar 40 dolar karşılığında Windows 8’e geçebilecek.

Eşitleme özellikleri:

Windows 8, bulut özelliklerine önem veren bir işletim sistemi. Windows 8’e Microsoft hesabınız ile giriş yaptığınızda ayarlarınız ve uygulamalarınız bulutla eşitleniyor. Windows 8’e farklı bir sistemden oturum açtığınızda bu ayarlar ve tercihler indiriliyor ve bu sayede kendi Windows 8’inizi istediğiniz yerde kullanabiliyorsunuz.

windows-8-e-gecmek-icin-5-neden-

Yenileme ve sıfırlama:

Windows 8’de Windows’u baştan yükleme işi çok daha kolay bir hale geliyor. “Yenile” işlevi, kişisel dosyalarınızı ve ayarlarınızı saklıyor (Modern arayüz uygulamaları saklanıyor); geriye kalan her şey fabrika ayarlarına döndürülüyor. Kaldırılan programların bir listesi masaüstünüze yerleştiriliyor, böylece onları baştan yükleyebiliyor ve soruna neden olan yazılımı daha kolay ortaya çıkarabiliyorsunuz. “Sıfırla” ise sisteminizi farklı bir kullanıcıya iletmek istediğinizde faydalanabileceğiniz bir işlev.

Depolama Alanları :

Depolama Alanları işlevi, birkaç diski tek bir sürücü harfi altında birleştirerek daha büyük bir disk alanına sahip olmanızı sağlayabiliyor. Bu işlev sayesinde örneğin depolama alanınızı bir USB sürücüsü ile genişletmeniz bile mümkün olabiliyor.

Dosya Geçmişi:

Windows 8, dosyalarınızı bozulmalara ve yanlışlıkla yapılan değişikliklere karşı korumak için yeni araçlarla geliyor. Dosya Geçmişi, Kitaplıklar, Masaüstü, Yer İmleri, Kişiler gibi dosya konumlarını sıkça tarıyor ve değişiklikleri araştırıyor. Değiştirilen dosyanın bir kopyası, sizin belirlediğiniz alternatif bir konumda saklanıyor. Kişisel verilerde yapılan değişikliklerin tam bir listesi saklandığından, istediğiniz zaman değişiklikleri geri döndürmeniz mümkün oluyor.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Yazılım - 0 viewsYorum Yazın

Selçuk Gönültaş

DMCA.com Protection Status