Xirrus WiFi Inspector: WiFi Tarama ve WiFi Sorunları Giderme

Xirrus WiFi Inspector: WiFi Tarama ve WiFi Sorunları Giderme.

WiFi bu gün Internet’e bağlanmak için en popüler yollardan biridir. WiFi bağlantıları çok sayıda olan bir ortamda çalışıyorsanız, o zaman büyük bağlantıları korumak daha zor olur. Bu tür geçiş bağlantılarında, düşük sinyal gücü sorunları, bağlantı kaybetme ve sorun giderme, üstesinden gelinmesi zor olabilir.

Xirrus WiFi Inspector programı ile WiFi sorunları için tarama yaparak bu sorunların giderilmesi için bilgi sahibi olabilirsiniz.

Xirrus WiFi Inspector 

Tek bir pencerede tüm WiFi ile ilgili sorgular adresleyebilir Xirrus WiFi Inspector olarak adlandırılan bir ücretsiz yazılım mevcut. Xirrus WiFi Inspector ücretsiz ve Windows 7 işletim sistemi ile de çalışır. WiFi Inspector yakınlığı tüm aktif WiFi bağlantıları listeleme ile başlar. Radar desibel sinyal gücü ile birlikte WiFi bağlantılarını görüntüler.En yüksek sinyalleri ile bağlantı radarın merkezi işaret edilmektedir.

Pencerenin alt kısmında, “signal history-sinyal tarih” olarak adlandırılan bir grafiktir. Bu sinyal gücüne göre grafiği gösterir. Bulduğu her ağ için Xirrus Wi-Fi Inspector şifrelenmiş veya değil, hangi şifreleme kullanır olduğunu; sinyal gücü, yönlendirici üreticisi; hangi kanal ve frekans kullanılır olduğunu size gösterir.

WiFi Inspector hız ve sağlanan mevcut hızı test etmeye olanak sağlar, kalite test dahili özelliği vardır. Uygulamanın ilginç kısmı, yenilemek, durdurmak ve bağlantıyı başlatma özellikleri sağlar.

Sorunu gidermek için, yazılım da IP adresi, adaptör ve IP yapılandırması hakkında bilgileri görüntüler. Buna ek olarak, yapılandırılmış DNS sunucusu ve bunların aktif olduğundan emin olmak için ağ geçidi ping işlemi yapar.

WiFi Inspector Özellikleri

  • Wi-Fi ağlar için arama
  • Wi-Fi bağlantılarını yönetme ve sorun giderme
  • Wi-Fi kapsama doğrulanıyor
  • Wi-Fi cihazlar Konumlandırılması
  • Kötü niyetli AP algılama.

Xirrus WiFi Inspector programı ile ilgili detaylı bilgi için videoyu izleyebilirsiniz;

Aşağıdaki bağlantıdan program üretici sayfasından e-mail kaydı yaptırarak programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Xirrus WiFi Inspector İndir

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Yazılım - 37 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status