Facebook Gizlilik Ayarlarını Yönetme: Ücretsiz Firefox Eklentisi

Facebook ekip sitesinde yeni güncelleştirmeleri getirerek ve her güncelleme ile gizlilik ayarlarının değiştirilmesi gerekir ve bu aslında çok kasvetli, can sıkıcı bir iştir. Facebook hesabınızın güvenliğine dikkat etmek her zaman iyi bir fikirdir. Norton Safe Web, Facebook Gizlilik Tarayıcı, BitDefender ya da elle yapabilir 3. parti araçlar kullanabilirsiniz.

Facebook Privacy Watcher, Facebook gizliliğiniz korumak ve yönetmek için size yardımcı olacak bir Firefox eklentisidir. Çok basit bir arayüze sahip ve favori Facebook ağ web sitesinde gizlilik ayarlarını yönetmek için büyük ölçüde yardımcı olur.

Facebook Privacy Watcher Nasıl Çalışır?

Facebook gizlilik ayarları çok detaylıdır. Facebook detaylı gizlilik ayarları sizin Zaman Tüneli güncelleştirmenin her biri için hedef kitlesini ayarlamak için izin verir. Çizelgesinde her güncelleme için ayarları değiştirebilirsiniz.

Facebook Privacy Watcher çizelgesinde tüm bilgilerinizi kitleye göre görünürlüğünü farklı şekilde renklendirebilirsiniz. Gizlilik ayarları iyi veya değiştirilmesi gerekiyorsa farklı renkleri ile anında kontrol edebilirsiniz.

Facebook Privacy Watcher Nasıl Kurulur?

  • Aşağıdaki bağlantıdan eklenti sayfasına gidin ve Install Facebook Privacy Watcher mavi butonu üzerine tıklayın. Eğer sol üst köşede engellendi küçük penceresi çıkarsa İzin ver düğmesine tıklayın ve kurulum başlayacaktır.
  • Facebook Privacy Watcher eklentisini kurduktan sonra tarayıcınızı yeniden başlatmak gerekir.
  • Tarayıcınızı yeniden başlattıktan sonra, sağ üst köşede bir simge çıkacak. Simgeye tıklayın ve Şimdi Kur düğmesine tıklayın.
  • Şimdi ‘Read Privacy Settings – Gizlilik Ayarlarını Oku’ tıklayın ve yeni bir sekmede gizlilik ayarlarınızı kontrol etmek için Facebook profilinizi ile açılacaktır. Kullanıma hazır olduğunda eklenti bir pop-up ile sizi uyarır.

Facebook Privacy Watcher Nasıl Kullanılır?

Eklenti, Facebook profilinizde gizlilik ayarlarınızı okuma yaptığınızda size Timeline üzerinde her bir güncelleştirmeyi farklı renklerde görürsünüz.

Eklentiyi etkinleştirmek için açılan menüden “Etkinleştir – Activate” seçin. Profil ile yeni bir sekme açılır. Sayfa yüklendikten sonra, profilinizde girişler, kendi gizlilik ayarlarına göre renklendirilir.

  • Yeşil Işık Bilgileriniz Facebook’taki herkes tarafından görülebilir.
  • Turuncu IşıkBilgilerinizi sadece arkadaşlarınız görebilir.
  • Kırmızı Işık Bilgilerinizi sadece siz görebilirsiniz.
  • Mavi IşıkBilgileriniz bazı arkadaşlarınız görebilir.

İstediğiniz ayarla değilse, hemen ayarları değiştirebilirsiniz. Sadece herhangi bir renk üzerine tıklayın ve bir renk tekerleği görünecektir. İstediğiniz rengi seçerek ayarları değiştirin. Ayrıca tercihinize göre ayarını özelleştirebilirsiniz. Örneğin, zaman, her ayar vb için renkleri değiştirebilirsiniz.

Facebook Privacy Watcher, Firefox kullanıcıları için gerçekten çok yararlı bir eklentidir ancak henüz resmi Firefox eklenti galerisinde mevcut değildir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri / VeHayat / Yazılım - 254 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status