PC ve MAC Üzerinde Android 4.0 ICS Çalıştırma – Resimli Anlatım

PC ve MAC Üzerinde Android 4.0 ICS Çalıştırma – Resimli Anlatım.

Geçen günler de BlueStacks ile MAC üzerinde Android oyunları ve uygulamaları çalıştırma uygulaması ile ilgi bilgi vermiştim. Bugün de Android Ice Cream Sandwich, Android 4.0 sürümünü Windows PC, MAC ve Linux üzerinde nasıl çalıştırılır onu anlatacağım.

Android 4.0 ICS performansını bilgisayar üzerinde görmek isteyen bir çok insan vardır. Bunu yapmak için önceden yapılandırılmış Andriod 4.0 sanal disk görüntü kullanarak, masaüstü bilgisayarınızda misafir işletim sistemi olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir misafir işletim sistemi gibi, ana sisteme herhangi bir değişiklik yapmadan tüm özellikleri ve Andriod ICS seçeneklerini kullanabilirsiniz. Elbette sanal makine çalıştırmak için Oracle VirtualBox gereklidir. Bunun dışında yapılacakların hepsi basit.

Evet değerli okuyucular şimdi çok basit şekilde PC üzerinde Android 4.0 ICS’nin nasıl çalıştırıldığını resimli anlatımla sunacağım.

Resimli Anlatım: PC Üzerinde Android 4.0 Kullanmak

Üç adıma PC üzerinde Android Ice Cream Sandwich, Android 4.0 kurulumunu göreceksiniz.

1.Adım: Öncelikle işletim sisteminize uygun VirtualBox programını indirin ve yükleyin. Şimdi önceden yapılandırılmış Andriod ICS OS kurulumu indirip arşivden çıkarın. Arşivden çıkardıktan sonra, Android-v4.vbox adlı dosyayı arayın. Sadece VirtualBox yapılandırma dosyasını yüklemek için bu dosyaya çift tıklayın.

2.Adım: Bir kez yüklenir, sol kenar çubuğunda mevcut Android-v4 çift tıklayarak sanal makinede Android ICS çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

3.Adım: Android ICS sanal makine de ön yükleme sırasında iki seçenek çıkacak. Devam etmek için Android Startup from /dev/sda seçeneğini seçin.

Her hangi bir sorun çıkmazsa, artık bilgisayarınızda Android 4.0 işletim sistemini kullanabilirsiniz. Ekranlar arasında gezinme, seçme ve uygulamaları kullanabilirsiniz.

VirtualBox İndir – Andriod ICS OS İndir

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: PC Dersleri / VeHayat - 0 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.

PC ve MAC Üzerinde Android 4.0 ICS Çalıştırma – Resimli Anlatım (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Batuhan dedi ki:

    Çok iyi güzelde bundaki dili Türkçe yapmama rağmen nokta ya basıldığında ‘ çıkıyor yani kısaca ingilizceden bir türlü dönmüyor kullanılmıyor bunu nasıl çözebilirim ?

DMCA.com Protection Status