Ayetel Kürsi Arapça Yazılışı ve Okunuşu Dinle

Ayetel Kürsi sıkıntılardan kurtulmak, darlıktan genişliğe çıkmak için okunmasının çok faziletli olduğu dualardan biridir. Ayet’el-Kürsi Ehli Sünnet mektebine göre sadece Bakara suresinin 255. ayetidir. Ama Ehlibeyt mektebine göre ise Bakara suresi 255, 256 ve 257. ayetlerinden oluşur.

Ayetel Kürsi arapça yazılışını görmek ve okunuşunu dinlemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ayetel Kürsi duasının fazileti çok fazladır. Ayetel Kürsi’nin önemi hakkında İmam Ali (a.s)’ın sözü hepimiz için çok faydalı olacaktır.

İmam Ali (a.s) buyuruyor ki;

“Resulullah (s.a.a) buyurduğundan beri hiçbir gece Ayet’el-Kürsi okumadan sabahlamadım.”

Buradan anlaşılıyor ki, her gece uyumadan Ayetel Kürsi okumak çok faziletlidir.

ayetel-kursi-okunusu-anlami-ve-faziletleri-

Ayetel Kürsi Arapça Yazılışı ve Okunuşu

Ayetel Kürsi anlamı, Arapça okunuşu, Türkçe meali ve faziletleri ile ilgili Ayetel Kürsi Anlamı konumuzdan faydalanabilirsiniz.

Ayetel Kürsi Okunuşu

“Allahu lâ ilâhe illâ huve’l-hayy’ul-gayyûm, lâ te’huzuhû sinetun ve lâ nevmun, lehu mâ fi’s-semâvati vemâ fi’l-arzi, men zellezî yeşfeu indehû illâ bi-iznihî ye’lemu mâ beyne eydîhim ve mâ halfehum ve lâ yuhîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesie kursiyyuh’us-semâvâti ve’l-arze ve lâ yeûduhû  hizfu-humâ ve huve’l-aliyy’ul-azîm.

Lâ ikrâhe fi’d-dîni gad tebeyyen’er-ruşdu min’el-ğayyi femen yekfur bi’t-tâğûti ve yu’min billahi fega-di’stemseke bi’l-urvet’il-vuskâ lenfisame lehâ vallahu semîun alîm.

Allahu veliyy’ullezîne amenû yuhricuhum min’ez-zulumâti ile’n-nûr’i vellezîne keferû  evliyâuhum’ut-tâğûtu yuhricûnehum min’en-nûri ile’z-zulumâti ulâike eshâb’un-nâri hum fîha hâlidûn.”

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Video - 601 viewsYorum Yazın

Serkan Gönültaş

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Bu siteyi kurmamın amacı insanımız için faydalı olmak, insanlarımızı bilgilendirmek. Yazılım alanında daha çok bilgili olduğum için yazılım ile ilgili konulara ağırlık veriyorum. Diğer arkadaşlarımız da alanları ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Umarız hayat ile ilgili her konuda sizlere yardımcı oluruz.
DMCA.com Protection Status