Tema Vakfı Nedir, Amaçları ve Faaliyetleri Nelerdir?

Tema vakfı erozyona karşı ve ağaçlandırmaya yönelik faaliyet gösteren ülkemizin güzide kurumlarından biridir.Vakıf 11 eylül 1992 tarihinde Hayrettin KARACA ve Nihat GÖKYİĞİT tarafından kurulmuştur.Bu güne kadar yaptığı çeşitli organizasyon ve destekleriyle ülkemize güzellikler katmış ve bir çok alanı ormanlık hale  getirmiştir.

Tema Vakfına Nasıl Destek Verilir?

*İlk olarak Genç Tema gönüllüsü olabilir ve bunun yanı sıra üye toplayabilirsiniz

*Toplumsal bilinci geliştirme faaliyetlerine ve etkinliklerine katılabilirsiniz

*Tema gönüllü eğitmeni olarak,seminerlere katılabilirsiniz

*Tema vakfının yayınlarını edinerek okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz…

Tema Vakfının Faaliyetleri

Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi aslında toprağı gerektiği gibi kullanamamak ve aksine olumsuz yönde kullanmak. Tema vakfı bu noktada çalışmalarını hızlandırıyor ve doğaya bunun yanı sıra toprağa gerektiği önemi vermek için çalışıyor. Genç Tema hareketi ile birçok faaliyet ve etkinliklere öncülük ediyor. Tema vakfının ilk hedefleri okullara,bireylere,büyüklere ve aklınıza gelebilecek her kesime açıkçası dünyaya toprak erozyonunun nedenlerini ve nasıl önleyebileceklerini anlatmak ve bu konuda insanları aydınlatmak olarak belirlenmiştir.

Tema vakfı bu mücadeleyi ikinci bir istiklal savaşı olarak değerlendiriyor ve halkın bilinçlenmesi adına gerekirse bu şekilde savaşacaklarını belirtiyorlar. Türkiye çöl olmasın sloganıyla birçok defa karşımıza çıkan bu kuruluş uzun zamandır faaliyetlerini yürütüyor genç,yaşlı demeden ekiplerine katılacak duyarlı ve bilinçli insanlar arıyorlar.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+!

Kategori: Yaşam - 89 viewsYorum Yazın
Etiketler: / /
DMCA.com Protection Status